Primăria Municipiului Chișinău vă invită duminică, 28 iunie 2026, ora 19:00, la Teatrul Verde, la concertul aniversar dedicat maestrului Gheorghe Mustea — 75 de ani de viață și creație.
Pe scenă: Orchestra Națională Simfonică „Teleradio-Moldova”, sub bagheta maestrului Gheorghe Mustea, alături de artiști îndrăgiți și formații cunoscute.
Intrarea este liberă.
Vă așteptăm să celebrăm împreună muzica, emoția și excelența






